Diş Ameliyathanesi

Diş ameliyathanesi nedir?

Lokal anestezi, genel anestezi ve bilinçli sedasyon altında diş ve diş eti hastalıklarının tedavilerinin ve ameliyatlarının yapılabilmesine elverişli tam teşekküllü odalara diş ameliyathanesi denir.

Diş ameliyathanesi ortamında bedensel ve zihinsel engelli hastaların, diş hekimliği fobisi olan hastaların ve dişçiden korkan çocuk hastaların da diş tedavisi lokal anestezi, genel anestezi veya blinçli sedasyon ile güven içerisinde yapılabilmektedir.

 

İstanbul’da hangi hastanelerde diş ameliyathanesi var?

Diş ameliyathaneleri nasıl görünür?

Diş ameliyathanesinde bulunması gereken malzeme ve ekipmanlar nelerdir? Diş ameliyatları hangi şartlarda yapılıyor? Diş ameliyatından sonra nasıl istirahat edilir? Ameliyathanede ne gibi hijyen tedbirleri alınıyor? gibi soruların cevabını arıyor; Diş ameliyatlarında kullanılan malzemeleri ve bir diş ameliyathanesinin içinden görüntüleri merak ediyorsanız Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin aşağıdaki fotograflarından ameliyathaneye göz atabilirsiniz.

dis_ameliyathanesi_5dis_ameliyathanesi_6dis_ameliyathanesi_3dis_ameliyathanesi_1dis_ameliyathanesi_4dis_ameliyathanesi_2

2015 - Diş Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

error: